Udržitelnost

V Gomibo děláme vše, co je v našich silách, abychom našli produkt, který je pro vás ideální. Najdete tak zařízení nebo příslušenství, které vám bude dlouho dělat radost. Zastáváme postoj „činy, nejen slova“ a snaha o udržitelné možnosti je toho součástí. Co dělá Gomibo pro udržitelnost a životní prostředí?


Podpora udržitelného (opětovného) používání telefonů

Opravy

Oprava smartphonu Čím déle aktuální telefon používáte, tím méně telefonů bude zakoupeno. V konečném důsledku to snižuje výrobu telefonů, což zase přispívá k udržitelnějšímu světu. Našim zákazníkům doporučujeme, aby používali své telefony co nejdéle. Samozřejmě se může stát, že se zařízením není něco v pořádku. V takových případech pomáháme zákazníkům řešit problémy se zařízením sami. Předejde se tak plýtvání prostředky na další přepravu a můžete najít řešení dříve. Další informace o samostatném řešení problémů se zařízením naleznete zde.

Nedokázali jste problém vyřešit sami? V mnoha případech stále není nutné kupovat nový produkt. Ze zkušenosti víme, že jednoduché řešení nebo oprava vám umožní používat telefon mnohem déle.

Outlet a repasování

S naším komplexním srovnávacím průvodcem vše v jednom děláme vše, co je v našich silách, abychom si byli jisti, že si vyberete produkt, který je pro vás ten pravý. Samozřejmě se může stát, že barva nebo velikost neodpovídá při rozbalení produktu vašim představám, a proto jej chcete vrátit. Tento produkt pak již nemůžeme prodávat jako nový, ale našli jsme pro to řešení díky naší outletové prodejně. Prodejem produktů v naší outletové prodejně získávají produkty druhou šanci a zákazníci si mohou koupit zařízení za výhodnější cenu. Opravujeme také (lehce) poškozené výrobky a nabízíme jim druhý život v naší outletové prodejně. Dobré pro vás a ještě lepší pro životní prostředí.

Při nákupu nového zařízení od společnosti Gomibo máte také možnost vybrat si repasovaný iPhone. Repasovaný smartphone je telefon, který byl již používán, ale stále funguje zcela bez problémů. Tato zařízení byla zkontrolována, případně opravena a dostávají druhý život jako repasovaný model. Výběrem repasovaného telefonu se předejde nutnosti vyrábět nový, což je velmi ekologické!


Upřímná rada

Pomůžeme vám najít produkt, který je pro vás ten pravý. Takto můžete produkt používat dlouhou dobu a nemusíte jej vyměňovat za nový. Za tímto účelem naši vývojáři vytvořili rozsáhlého průvodce porovnáváním, kde najdete vše. Od barvy, velikosti až po materiál: můžete si vybrat všechny druhy filtrů, abyste našli produkt, který splní všechny vaše požadavky.

Ještě přesně nevíte, co chcete? Pak můžete kontaktovat náš zákaznický servis a nechat si poradit. Nevyužíváme bonusy za prodej a nemáme ani prodejní cíle: naši kolegové vám radí stejně, jako by radili svým rodinám. Neskončíte tak se zbytečně drahým zařízením nebo s příslušenstvím, které skončí v šuplíku.

Poradenství zákaznického servisu

Kvalitní produkty

Všechny produkty na našem webu, od bezdrátových nabíječek až po nové smartphony, musí nejprve projít naším produktovým týmem. Tým posuzuje, zda produkt splňuje naše standardy a zda je dostatečně dobrý na to, aby doplnil náš sortiment. Takže se také často stává, že určité produkty se na naše stránky nedostanou. Vybíráme kvalitní produkty, které jako zákazník můžete využívat dlouhodobě.


Udržitelné a ekologické produkty a značky

V našem sortimentu najdete produkty udržitelnějšího původu. Jako výborné příklady můžeme uvést produkty od Fairphone, House of Marley a Just Green.

Fairphone

Pro Fairphone jsou materiály získávány zodpovědně. To vyneslo výrobci certifikaci (environmentální označení Blue Angel) Nejudržitelnější smartphone na světě. Kromě toho jsou tato zařízení modulární, což znamená, že můžete vyměnit jednotlivé části. Pokud se vám tedy rozbije fotoaparát, nemusíte vyměňovat celý telefon, ale stačí vyměnit samostatně fotoaparát. Zařízení vám tak vydrží roky! Kromě smartphonů vyvíjí společnost Fairphone také špunty do uší, pouzdra na telefon a další příslušenství jako například nabíječky a adaptéry. Vyměnitelné moduly z jejich nabídky najdete na této stránce.

House of Marley

Udržitelnost není problém jen u smartphonů, ale také u příslušenství. Proto máme také (více) udržitelné alternativy pro příslušenství, jako jsou reproduktory a pouzdra. Příkladem jsou audioprodukty značky House of Marley. Tato značka používá (více) udržitelné materiály, jako je bambus, recyklovaná biobavlna a recyklovaný PET. Výrobky jsou dodávány v kartonových krabicích vyrobených z recyklovaného papíru.


Balení a doprava

Dodání

Věděli jste, že sami můžete ovlivnit životní prostředí pomocí různých možností doručení? Tím, že si balík necháte doručit na výdejní místo, nikoli domů, můžete snížit emise CO2. Řidič dodávky totiž nebude muset jezdit až k vám domů a může doručit několik zásilek najednou.

Kromě toho již neposíláme dopis, když si u nás objednáte rozšíření Jen SIM. Veškeré informace o smlouvě obdržíte e-mailem. To šetří nejen papír, ale i dopravu!

Obaly

Velikost krabic jsme optimalizovali tak, abychom jich mohli poslat co nejvíce v co nejmenším balíku. Do nejmenší krabičky se tedy (téměř) vždy vejde telefon s pouzdrem, fólií na displej a SIM kartou. To ušetří přepravní společnosti počet jízd.

V současné době stále používáme výplňový materiál v podobě nafukovacích vzduchových vaků. Vybrali jsme jej, protože se nafukují až při balení objednávky. Ušetří se tím přeprava těžkých a objemných rolí papíru, které jsme dříve používali jako výplňový materiál. Tento výplňový materiál zabraňuje poškození objednávky během přepravy.

Konečně jsme přestali přibalovat letáky do přepravních krabic. Každý den se tak ušetří nemalý stoh papíru.


Kancelář

Uspořádání kanceláří Své kanceláře se snažíme navrhovat tak, aby byly co nejudržitelnější. Naše kanceláře například nejsou rozděleny na menší kancelářské prostory s vlastními systémy klimatizace. Prostor, který máme, je využíván co nejefektivněji. Používáme také LED osvětlení a většina našeho nábytku je repasovaná.

Umístění kanceláří v centru Groningenu nám umožňuje snadnou dostupnost veřejnou dopravou. Naprostá většina našich kolegů dokonce do práce chodí pěšky nebo na kole; tím se také šetří emise CO2.

Káva, kterou v kanceláři pijeme, se vyrábí ze zrn Pure Africa. Ta jsou nejen udržitelná, ale za každý prodaný kilogram kávy investuje Pure Africa 1 euro do mikropůjček.

Schůzky na dálku obvykle probíhají online nebo telefonicky. V případě externích schůzek, které opravdu nelze domluvit telefonicky, jako je návštěva veletrhu, doporučujeme našim kolegům, aby jeli vlakem.


Budoucnost

Aktivně pracujeme na tom, aby byly naše proces udržitelnější. Tyto procesy krok za krokem zlepšujeme každý den. Máte nějaké dotazy nebo návrhy týkající se udržitelnosti? Předejte je prosím našemu týmu zákaznického servisu.


Likvidace elektrických nebo elektronických zařízení (AEEA)

Logo AEEA/WEEE Ve společnosti Gomibo chceme samozřejmě zabránit úniku nebezpečných látek, které se nacházejí v některých zařízeních, do přírody. Proto na našich bateriích, elektrických zařízeních a elektronických přístrojích najdete tento symbol vpravo. Výrobky s tímto obrázkem byste neměli vyhazovat do koše. Jasným uvedením tohoto symbolu chceme přispět ke snížení výskytu těchto nebezpečných látek v přírodě, a tím přispět k ochraně životního prostředí a pohodě lidstva. Máte možnost tento materiál odevzdat na vhodném sběrném místě.